Do divadla na Louskáčka!

Většina z nás ví, o co jde, ale pro jistotu je Louskáček (vánoční příběh) je vánoční pohádka zpracovaná jako balet. Hudbu k němu složil Petr Iljič Čajkovskij.
V adventní čas je toto představení velice žádané.  Pokud jste chtěli toto představení vidět v Národním divadle v Praze, je nejspíš již pozdě. Vstupenky bývají vyprodané několik měsíců před představeními i přesto, že je zde tento balet uveden několikrát, ať na odpolední nebo večerní představení. Jestli jste lístky koupit nestihli, tak nezoufejte! Tato baletní pohádka je natolik oblíbená, že ji spousta divadel zařadilo do svého programu a má spoustu zpracování. Dokonce můžete vidět i tuto hru na ledě.
tančící baletka
Tento příběh je vhodný pro celé rodiny, jak bylo řečeno je to pohádka. Konkrétně je pohádka o malé holčičce, která dostane od hodného strýčka postavičku louskáčka, který umí louskat ořechy, zamiluje si ho, běhá s ním, objímá ho. Její bratr jí však hračku vezme a louská s ním ořechy a zničí ho. Holčičce je to velice líto a pláče, panáčka uloží k sobě do postýlky a v noci se jí zdají prapodivné sny o živém louskáčkovi. Pokud vás to zaujalo, nečekejte a s dětmi na představení jděte, určitě se jim zalíbí.
·         Národní divadlo v Praze – nejkrásnější divadlo a jeho atmosféra dodá této hře ten správný šmrnc.
·         Pokud jste z Prahy nebo okolí možností je více kromě zmiňovaného Národního divadla se představení hraje i v Hybernii nebo Vinohradském divadle. Pokud vás láká něco méně tradičního, zkuste zpracování této baletní hry na ledě, které proběhne ve sportovní aréně v Holešovicích.
·         Jestli bydlíte jinde, nezoufejte, divadla po celé republice se snaží tento typicky vánoční balet uvést ve svém programu. Hraje se např. v Brně, Olomouci, Ústí nad Labem a dalších
 několik dřevěných louskáčků v řadě
Pokud na divadlo moc nejste, ale tento námět vás zaujal, pohádka Louskáček byla promítána loni v zimě v kinech, tak si jí jistě brzy budete moc užít i u svých televizních obrazovek.