Zboží

Péče o bazén

Koupání v bazénu je obrovská zábava, ovšem bazén musíme pravidelně udržovat, aby voda v něm byla neustále čistá a vhodná k bezpečnému koupání.

Péče o bazén

pH vody

Při dobré a pravidelné údržbě bazénu nehrozí vůbec žádné znečištění zelenými řasami či nepříjemný zápach, jenž by Vás od koupání odradil. Aby se to nestalo, tak je potřeba udržovat pH vody. Tento parametr nám určuje, jak je voda kyselá či zásaditá, přičemž je nejlepší dodržovat hodnotu okolo 7,2, což je takový zlatý střed. Právě zápach se vyskytuje při nízkém pH, což způsobuje i loupání barvy na bazénu.

dítě v bazénu

Naopak u zásadité vody bohužel vzniká vodní kámen, jenž může poškodit neopravitelně například čerpadlo. Abyste vůbec mohli nakoupit potřebné přípravky, tak je potřeba zjistit přesnou hodnotu. To je hračka díky pH testeru Chlorito, díky kterému, okamžitě víte přesný údaj. Produktů je několik druhů, abyste si mohli vybrat ten nejvhodnější pro Vás, ovšem všechny jsou úplně přesné. Následně stačí zakoupit vhodný přípravek na zvýšení či snížení této hodnoty. Při dodržování správné dávky budete mít za chvíli klid.

Chlór

Chlór je jeden z nejzákladnější chemie do bazénu, co známe, protože je poměrně levný, ale svou práci zvládne naprosto dokonale, a to bez problémů. Ovšem ještě před tím je potřeba provést údržbu, jenž je nejdůležitější před zahájení sezóny. Co se týče chlóru, tak ho můžete zakoupit v několika různých podobách. Nejlevnější je asi klasické balení v sypké podobě, ovšem zde nesmíte zapomenout na pravidelné dávkování.

plavecký bazén

Zároveň musíte zvolit vhodnou hmotnost na dávku, což sen odvíjí podle objemu bazénu. Naopak tableta je sice na hmotnost účinné látky o něco dražší, ale s pomocí plováku se dávkuje naprosto sama, a to pozvolně díky rozpouštění. Existuje také spousta chemie, jenž zároveň zamezí vzniku zelených řas, což je věčný problém bazénů se špatnou údržbu. Pokud chcete ještě šetrnější způsob než chlórovou chemii, tak můžete sáhnout po soli do bazénu, jenž má také spoustu svých výhod.

Mohlo by se vám také líbit...