Na skok do Říma

Pokud si vše dobře naplánujete a myslíte na letenky s předstihem, může vás romantický výlet pro dva vyjít levněji v Římě než v některé z českých destinací. A přece jen, pokud chcete udělat dojem, pozvánka na víkend do takového romantického města určitě zabere. V některých částech mimo centrum určitě najdete ubytování, které bude cenově stejně výhodné, jako je cena levných letenek do říma levneletenky.cz.

vatikán

S největší pravděpodobností přistanete na letišti Fiumicino, které je jedním ze dvou letišť v blízkosti metropole.

Z letiště se dopravíte rychle a pohodlně do města speciálním vlakem Leonardo Express, který jezdí každé půl hodiny. Pro cestující, kteří mají rádi větší pohodlí, stojí u východu z terminálu 1, 2, 3, 5 vozy taxi. Ceny taxíků jsou ale trochu komplikované, a nakonec můžete zaplatit více, než počítáte. K ceně se ještě přičítají poplatky za zavazadla, za jízdu ve všední den, za jízdu ve svátek a víkend, za jízdu v noci atd.

Pokud plánujete hodně cestovat městskou dopravou, můžete si zakoupit jízdenky s delší platností. Přes den, když je velký provoz, budete mít určitě nejrychlejší přepravu metrem a vlaky. Můžete také vsadit na kolo. Půjčoven najdete ve městě několik. Můžete si zamluvit kolo on-line, tím budete mít jistotu, že na vás kolo bude čekat.

vatican1

Vatikán

Určitě si v Římě udělejte čas na návštěvu Vatikánu. Impozantní architektura určitě udělá dojem na každého návštěvníka. I přes záplavu turistů si toto místo zanechalo svou tajemnou atmosféru. Každou neděli papež žehná davům věřících na Náměstí svatého Petra. Kromě náměstí a baziliky rozhodně zavítejte i do Vatikánského muzea a do Sixtinské kaple s nejznámější freskou Poslední večeře od Michelangela. Výzdoba stropu kaple je tak jedním z největších a nejslavnějších děl všech dob.

Při prohlídce města nijak nespěchejte, najděte si čas na posezení s dobrou kávou a na nenaplánované náhodné procházky úzkými uličkami v historické části města.