Zboží

Není bazén jako bazén

Když se řekne bazén, napadne vás zpravidla nádrž zabudovaná pod povrchem země či okolního prostředí (podlahy). Představte si, že by plavecké bazény a aquaparky byly konstruovány tak, že by byly nadzemní, přesahovaly by okolní terén o dva a půl metru, někdy i o víc, a muselo by se do nich vstupovat po žebříku nebo po schodech. Dosti krkolomné, že? Zapouštění bazénů do země je tradiční a obvyklé ve všech zemích světa, je to naprosto přirozené a také to vyvolává mnohem lepší pocity, než kdyby přes bazénovou nádrž nebylo vidět do okolního prostoru.

pes skáče do bazénu

Levné zapuštěné bazény Bazény Gluc se také snadno včlení do jakéhokoli prostředí, můžete je mít v blízkosti zahradní terasy, mohou být umístění přímo v sousedství domu, nebo naopak chráněné v zadní části okrasné zahrady.

Mohou mít velmi odlišně koncipované tvary, hloubku i délkové rozměry, to je jejich nespornou výhodou, protože si v mnoha případech objednáváte bazén na míru. Velikost nádrže přizpůsobíte vašim potřebám, finančním možnostem (i co se týče provozních nákladů), a také samotnému včlenění do prostředí, aby co nejlépe zapadla mezi okrasné keře, mezi kvetoucí a popínavé rostliny, živé ploty, chodníčky, schůdky a další stavební či zahradní prvky.

zapuštěný bazén

Není nad to si do bazénu skočit

Když vstupujete do bazénu pozvolna, je to docela nuda, nemyslíte? Jaké by to asi byly plavecké závody, kdyby namísto skoku plavci začínali pomalými tempy bez odrazu přímo z vodní hladiny? Skákání do vody je nesmírně zábavné a to si nemůžete jen tak dopřát u nadzemních bazénů, zatímco u těch zapuštěných úplně bez problémů.

Skákání do vody baví dospělé i děti, skákat můžete šipku nebo „kufr“, můžete vyzkoušet salto, kotouly pod vodou, můžete skákat na matraci nebo kruh, zkrátka máte spoustu možností, jak se doma u vody vyřádit. Bez skákání do vody by to nebyla ta správná relaxace a hlavně zábavná show.

Mohlo by se vám také líbit...