Zboží

Kdo by stál o špinavý bazén?

Ten, kdo si pořídí svůj bazén, stojí logicky o to, aby byl tento po všech stránkách dokonalý. Tedy především aby obsahoval čistou vodu, v níž by byla radost se kdykoliv vykoupat a osvěžit. Jenže právě v tomto ohledu se lidé nejčastěji dočkávají trpkého zklamání. I když onu svou nádrž naplní tou úplně nejprůzračnější tekutinou, začne se tato pozvolna kalit a kazit. Tu do ní napadá něco z okolního prostředí, tu sem na sobě něco nanosí ti, kdo sem vlezou, negativní roli tu sehrávají i řasy či jiné mikroorganismy. A výsledek tohoto procesu není potěšující.
A proto ti, kdo mají všech pět pohromadě, sázejí už od prvních chvil na jistotu. A pořizují si a používají vše, díky čemuž se voda dá udržet ve skvělé kondici.plavec v bazénu.jpg

  1. Naprostou samozřejmostí se už dávno staly pískové filtrace https://eshop.techneco.eu/Piskove-filtrace, odstraňující z bazénové vody plovoucí hrubší nečistoty. Jakkoliv se jedná v případě těchto zařízení o něco, co funguje na naprosto primitivním principu, tedy na prohánění vody vrstvou písku, v níž se ona plovoucí špína zachytí, nebylo a zřejmě nikdy nebude objeveno nic dokonalejšího. Takové filtraci pak stačí jenom dodat písek s ideální velikostí zrnek a s ostrými hranami a tento měnit, když se obrousí, takovou filtraci stačí jenom čas od času propláchnout, aby se z její pískové náplně odstranilo to, co tu bylo zachyceno, a na oplátku se každý dočká pomoci, již by nic neposkytlo lépe než právě filtrace.
  2. Spolu s filtrací se dá vřele doporučit i obstarání si a nasazení bazénového vysavače. Protože se jen těžko najde alternativa, jíž by se snáze odstranily nánosy nečistot a povlaky usazené na stěnách bazénu a jeho dně, na něž už je i filtrace krátká.
  3. A skvělou službu poskytne v otázkách čistoty vody v bazénu i zdánlivě docela banální síťka, hodící se ke sběru toho, co se dosud pohupuje na hladině.

bazén v přírodě.jpg
To vše spolu s bazénovou chemií činí vodu ideální ke koupání. A proto by nic z toho nemělo chybět nikomu z těch, kdo vlastní bazén.

Mohlo by se vám také líbit...