Láska

Zamilovanost kontra láska

Dva se potkají, přeskočí jiskra a jejich srdce zahoří láskou. Jako z romantického filmu, ale i taková romantická setkání život připravuje. Mladá žena, či spíše dívka s mladým mužem se setkávají, chtějí se líbit jeden druhému, vymýšlejí situace, kdy a jak by spolu mohli trávit co nejvíce času, nezměrně se na sebe těší. Usmívají se, poslouchají se navzájem (když se zrovna nedívají do mobilů …), bezvýhradně souhlasí jeden s druhým. Smějí se spolu, trable neřeší, nepříjemnosti se jim vyhýbají. Nežijí spolu, jen se navštěvují a potkávají. Na rande se vždy pečlivě připraví a jsou naladěni jeden na druhého. Zamilovanost. Sladké slovo. Přejme jim to.

polibek na louce

Když se tato dvojice po letech známosti rozhodne žít spolu, uspořádá honosnou svatbu za pomoci svatební agentury se svatebním designem, o které se bude v jejich příbuzenstvu ještě dlouho povídat. Anebo také ne, když zvolí svatbu, na kterou pozvou jen jejich nejbližší anebo dokonce uspořádají svou svatbu jen se svědky a za ušetřený peníz za svatební hostinu odfrčí na svatební cestu do neznámých dálek, k moři, za oceán, na druhou stranu zeměkoule. O jejich svatbě se bude také dlouho mezi příbuznými hovořit … Zvláště mezi těmi, kteří nebyli pozvaní na svatbu. Ale to novomanželé absolutně nevnímají, mají oči jen pro sebe.

Zamilovanost dle odborníků netrvá věčně. A ze zamilovanosti se postupem času rodí láska. Láska už musí řešit konflikty, které společný život zpravidla přináší, změny v zaměstnání, nastupují běžné manželské starosti. A zde bývá kámen úrazu. Zdá se, že dnešní mládí není zvyklé čelit konfliktům. Přijde jeden velký malér a partneři se rozcházejí, nemají sílu, možná neznají ani způsoby, jak krizi řešit jsou zvyklí na bezstarostný život a sebemenší roztržka je vykolejí. Nechtějí mít starosti.
polibek pod třešní

Cestou k udržení vztahu je vědět, že zamilovanost jednou pomine. Tím ovšem život nekončí, přichází mnohem větší životní síla, a to láska a ta, když se umí žít, udrží vztah navěky.


Mohlo by se vám také líbit...