Nezařazené

Teplo je základ domova

Moderní technologie se za poslední roky hodně změnila a dá se říci, že rozhodně raději dáme přednost pohodlnějšímu topení, které je bez větší vynaložené námahy, ale i bez zbytečného odpadu. Naši předkové byli zvyklí topit klasickými kamínky snad v každé místnosti, kde chtěli v období zimy udržet teplo. Dokonce se vařilo na sporáku, který byl na tuhé topivo. Postupně se přecházelo na různé způsoby vytápění, kdy se byty a místnosti domů vybavily litinovými radiátory, ty se začaly nahrazovat deskovými, ale tím pokrok nekončí.
ovládání radiátoru
S nástupem podlahového topení získaly radiátory silnou konkurenci. Hlavně v zabraném prostoru a také teplo, které hřeje od nohou je velmi příjemné. Je pravdou, že tohle radiátory neumí, ale na druhou stranu výrobci neusnuli na vavřínech a pustili se do práce, tudíž v dnešní době je skutečně pestrá nabídka radiátorů nejen v různých podobách, ale i provedení. Dokonce některé jsou tvarované a velmi vkusně zapadnou do interiéru.
wc vedle sprchy

Netřeba se držet pouze při zemi

Při výběru radiátoru bychom se neměli soustředit pouze na jeho vzhled, je třeba, aby byl efektivní. Nejlepší je si přizvat odborníka, v tomto případu topenáře. Ten nám navrhne, jak by se vedly nejen trubky, pokud bude třeba dělat rozvody po domě, ale zároveň nám spolehlivě určí počet, a kde by měly mít radiátory své místo, aby byly naprosto efektivní. Taková správná volba vhodného výkonu u otopného tělesa je závislá na velikosti místnosti, ale i typu zdiva, počtu oken.
vršek radiátoru
Samozřejmě svoji roli sehraje i na kterou světovou stranu máme danou místnost situovanou. Také rozhodující bude účel. V koupelně skvěle poslouží trubkové neboli žebříčkové radiátory, které budou zároveň skvělé na sušení ručníků. Abychom ušetřili a regulovali teplotu, tak se rozhodně vyplatí termoregulační hlavice, která se postará o obě dvě zmíněné věci. Vybírat se pak dá z klasických žeber, deskových provedení, spirálových nebo i různě tvarově vyrobených. Podstatou je, že všechny splní svůj účel a to je to správné teplo.

Mohlo by se vám také líbit...