Hry

Holčičí hry o prázdninách

V současné době, až na malé výjimky, už dívky přes gumu nepřeskakují. A přesto i ony v prázdninovém čase rády provozují aktivity. Nejčastěji to bývají společné týmové hry. U kterých se děvčata nejen rozhýbou. Ale i společně strávený čas s kamarádkami je důležitý. Oblíbenou je jak vybíjená, tak odbíjená či košíková. Příjemně strávené je i odpoledne s tenisovou raketou v ruce. Kdy případná čtyřhra rozproudí krev všem hráčkám na kurtu. Turnaj v badmintonu bývá pro svoji rychlost a přesnost rovněž velmi oblíben i mezi děvčaty. Ideálním místem pro letní sportovní hry bývá vodní hladina.

Vodní hry

A je úplně jedno, jestli to bude řeka, bazén, přehrada či moře. Každá má svá specifika a kromě klasického plavání lze na ní provádět oblíbené vodní aktivity. I na malé vodní ploše stačí jeden nafukovací míč a kousek šňůry, imitující volejbalovou síť, a o zábavu je postaráno. Prázdninové odpoledne lze příjemně osvěžit hrami, které nabízí okolní příroda. Na děvčata tu čekají kouzelné květy, ze kterých si mohou vytvořit věnec. Buď do vlasů. Nebo jako dekoraci do pokoje. Pokud povede procházka lesními pěšinami, mohou se věnečky dozdobit kapradím, jehličím a šiškami. A hned na místě si poté zahrát na lesní královny.

Hry v přírodě

Pro všechny dívky, které mají rády výtvarné umění a samotné rády tvoří, je inspirativní cesta kolem řeky. Při které si mohou nasbírat vhodné kameny. Které po příchodu domů pomalují veselými obrázky. Po zaschnutí mohou sloužit jako milé dárečky pro rodinné příslušníky. Stejnou službu tak mohou sehrát i nasbírané listy. Ze kterých lze pomocí vhodného lepidla vytvořit na pevné podložce originální umělecké dílko. Pokud mají dívky doma k dispozici hmoždíř, mohou si z přírody přinést i materiál na přírodní barvivo. Jsou to především plody borůvek, černého bezu, květy vlčího máku či měsíčku. Využít se tato barviva dají i přímo v lese. Při ochraně stromu před kůrovcem. 

Mohlo by se vám také líbit...