Zboží

Snížit se dá váha pouze zdravým jídelníčkem

Obezita je dnes strašákem, kterým děsí obyvatelstvo západních zemí podobným způsobem jako kdysi mor. Není to úplně zbytečné, jelikož obezita a obecně velká nadváha skutečně mohou lidem škodit, a to velkou měrou. Vzhledem k tomu, že se dnes valná část nejen našeho obyvatelstva celé dny prakticky nehne od počítače a jí velice nezdravě, není vůbec divné, že nemoci spojené s obezitou patří mezi ty nejčastější řešení v ordinacích českých lékařů. A nejde pouze o cukrovky, ale i o další choroby, které mohou být často i daleko horší.

Měření

Obezita se, navzdory všeobecnému mínění, nepozná podle velikosti pasu nebo váhy. Ideálním domácím řešením je BMI index. Ten si může každý vypočítat doma s pomocí speciální kalkulačky a následně zjistit, jak si v tomto ohledu stojí. Příliš vysoká čísla naznačují, že by bylo potřeba začít s hubnutím, což znamená začít s dietou.

Zelenina by měla být základem

Asi každému je jasné, že konzumací tučných a sladkých potravin se člověk k hezčí postavě nepropracuje. Naopak, je nezbytné tento druh potravin zcela vyřadit z jídelníčku. To neznamená nejíst tučné nebo sladké zcela, ale pouze ve velmi omezeném množství. Naopak, prim by měla hrát zdravá zelenina. Ta je plná vitamínů a dalších nezbytných živin, které tělu dodávají energii a tím i sílu. Je dobré zeleninu kombinovat s ovocem, luštěninami a také vhodným masem. To by mělo však být netučné. Ideální jsou v tomto případě ryby nebo drůbeží maso všeho druhu. Hodně záleží také na jeho úpravě.

Metr

Ne vždy i dobře navržená dieta dokáže dostat člověka z potíží. Proto je nezbytné občas navštívit i specialistu. Ideální je konzultovat své potíže s dietologem, nicméně pomoci může i dostatečně erudovaný výživový specialista. Oba často dokáží identifikovat chybu a následně navrhnout řešení, jež vede k cíli, tedy ke konečném zhubnutí. Ani tak se však nebude jednat o procházku růžovým sadem.

Mohlo by se vám také líbit...