Domácnost

Domácnost bez chemie!

Máte domácnost jako ze škatulky? Zakládáte si na čistotě a používáte nejmodernější přípravky na úklid, na běloskvoucí umyvadla, blýskající se vany, kuchyňskou linku, ze které přechází zrak a z vaší podlahy se dá jíst? Podléháte reklamám, které voní snad i skrz televizní obrazovku? Přijde vám příjemná aviváž, kterou na základě reklamy zakoupíte a uložíte poté do voňavých peřinek své ratolesti? Vězte, že ale zpravidla tyto „televizní lapače“ a úklidové prostředky bývají plné chemie, kterou si tak přinášíte do svých domovů.

čistící prostředky

Chemie je všude okolo nás. Kupovali jste nedávno koberec a věnovali jste pozornost hlavně tomu, aby byl příjemný na dotek, měkoučký a barevně ladil do vaší domácnosti? Jestlipak jste si u toho uvědomili, že z běžného koberce také vyvěrají chemické výpary. Vhodnější je dát přednost kobercům z přírodních vláken a už vůbec nelepit koberec chemickými lepidly. Váš koberec můžete připevnit mechanicky, a to za pomoci umělohmotných lišt, které přišroubujete ke zdi. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, použijte dřevěné lišty.  Jen pozor, jaký na ně zvolíte nátěr.

Máte rádi svěží vzduch na svých toaletách a nemůžete si vybrat z široké a nepřeberné nabídky různých vůní hygienických potřeb, skvělých vonítek, které jsou neustále měněny a zdokonalovány ve tvarech, použití, vůních? Pamatujte opět na to, že tyto vonítka zpravidla obsahují chemikálie a syntetické vůně. Jinak by nestály pár desítek korun. Jejich výroba je totiž mnohonásobně levnější, než použití přírodních materiálů a vůní.
čistící prostředek a rukavice

Pokud chcete zachovat příjemnou vůni na toaletě, nemusíte požívat chemické osvěžovače. Použijte například eukalyptový olej nebo tea tree olej, který má navíc dezinfekční účinky.

Sami zajisté přijdete na podobné ekvivalenty výrobků pro čistotu domácnosti, péče o vlasy a tělo, které jsou vyráběny na přírodní bázi a chrání vaše zdraví a celé vaší rodiny.

 


Mohlo by se vám také líbit...