Domácnost

Základní vybavení na zahradu

Bez různých nástrojů se zkrátka neobejdeme. Základní vybavení se dá rozdělit do dvou velkých skupin, kdy jednu bude tvořit spíš ruční nářadí, jako jsou nůžky, rukavice, lopatka, kolík na sázení, krátká motyčka další. Druhou skupinu pak bude tvořit nářadí, s kterým budeme pečovat o půdu. Patří sem hrábě, rýč, lopata, vidle, ale i kolečko. Samozřejmě se jedná o pouhý výčet. Při péči o květiny a ovoce budeme potřebovat další pomůcky a různé postřikovače. Otázkou je, zdali se musíme tolik lopotit a dřít, když existuje výhodná zahradní technika. Velká nabídka pomocníků by se mohla hodit. Navíc bychom se tolik nenadřeli a práce by se mohla stát větší zábavou.
sekačka na trávu se zásobníkem.jpg

To jsou změny

Není tomu zase tak dávno, kdy se pracovalo převážně s ručním nářadím, včetně sekání trávy, kdy postačil srp nebo kosa. Ty doby jsou dávno pryč, dnes je na výběr mnoho různých druhů a typů sekaček, křovinořezů a zahradních traktůrků. Nebudeme si nalhávat, že práce s nimi je daleko snazší a zábavnější. Ovšem velký převrat zažíváme i v jiném nářadí a nepotřebujeme k němu mít na místě elektrický proud, centrálu nebo benzín. Jedná se o akumulátorové a hybridní nářadí.
travní nůžky.jpg

Technologie, která přesvědčí

Setkáváme ses novým zahradním trendem. Motory jsou pak podstatně tišší a navíc nikdo nemusí vdechovat benzinové výpary nebo zase být omezený na kabel od přístroje. Motor je totiž poháněný baterií. Její životnost je samozřejmě závislá na používání, ale v podstatě vydrží velmi dlouhou řádku let. Doma se baterie nabije a jde se pracovat. Využití se nalezne v širší nabídce.
zahradnické nářadí.jpg
Zakoupíme akumulátorové strunové a klasické sekačky, nůžky na živé ploty, keře a stromy, pily, vysavače a fukary na listí a další nářadí. Hybridní pomocníci jsou vybaveny ještě možností připojení na elektrický proud, což je zase výhoda, že když dojde baterie, tak se připne přívodní kabel a jede se dál. Další výhodou baterie je, když zakoupíme jednu značku nářadí, tak bude zkrátka pasovat do všeho zahradního nářadí, které je velmi flexibilní a výkonné. Takže vlastně i práce může být zábava.

Mohlo by se vám také líbit...