Nezařazené

K masáži využijte ruce profesionálů

Můžeme být v kondici, běhat každý den, být naprosto fit, zdravě jíst a nemít ani třicítku na krku a už pociťujeme malé nebo větší bolesti, zatoužíme po odpočinku nebo rychlé masáži. Sehnat ale ruce profesionálů takhle narychlo je samozřejmě problém, a proto využijeme známé nebo si vypomůžeme sami. Pouhým prohmatáním namoženého svalu či místa sice poskytneme tělu alespoň nějakou úlevu, bolest se ale nekvalifikovanými pohyby rukou může znovu brzy objevit.
masáž od muže.jpg

Naučte se základy na masérských kurzech

Dnes se můžeme přihlásit na tisíce kurzů stovek různých činností a koníčků. Masérské kurzy rozhodně představují jedny z těch, jejichž znalosti by aplikoval každý člověk. Učte se ale od profesionálů, nechoďte na kurzy, kde nevíte, jestli vás bude připravovat zkušený pracovník z oboru. Můžete se také zapsat na teoretický kurz, kde moc praktických ukázek nebude, a zrovna možnost vyzkoušet si masáže a základní pohyby rukou, je základem pro efektivitu kurzu.

Objednávejte se pravidelně k masérům

Vyhledejte si kvalitní masážní studio, které má ve svém okolí jméno, nestojí jmění a můžete si vybrat z nepřeberného množství procedur. Pro správný účinek napomůže rozhodně i osobnost maséra či masérky, při masáži se sice moc nemluví nebo spíše vůbec, ale musíte se s daným člověkem cítit v místnosti příjemně. Na účinkách nabude také vybavení, pohodlné lůžko, příjemný olej nebo masážní gel a dekorace, které pomůžou autentičnosti místa. Při pravidelném docházení můžete obdržet slevy a další výhody. Nebojte se vyzkoušet další a jiné způsoby masáží, raději to ale vždy zkonzultujte s masérem. Pro oblíbené thajské masáže lze určitě doporučit spíše Asiaty než Čechy. Nespoléhejte ale na očividnou slabost vyzařující z postavy mongoloidních lidí, thajská masáž je ze zkušeností lidí mírně bolestivější, svaly při ní opravdu pracují a několik dní ještě cítíte svaly, účinky poté jsou ale náramné.
kameny na zádech.jpg

Nezalekněte se bolesti

Při masážích, ať si nějaké jednoduché provádíte sami, s pomocí kamarádů, partnera, nebo nejlépe profesionála, rozhodně nepřestávejte s masáží při každé bolesti. Spíše je to známka, že postihnuté místo správně regenerujete, bolest by ale měla po chvilce sama odeznít, pokud ne, je to známka toho, že masáž neprovádíte správně a lze ji provádět lépe.


Mohlo by se vám také líbit...