Krása

Vyberte si svou pleťovou masku

Určitě jste to zažila. Chcete si v drogerii, parfumerii nebo na internetu koupit vhodnou pleťovou masku, ale stále se v té velké nabídce nevyznáte? Nevíte, jaký je rozdíl mezi plátýnkovou, hydrogelovou, slupovací nebo bublinkovou? Tak se na ně podíváme zblízka.

tuba pleťové masky

Plátýnková (textilní) maska

Svůj boom zažívá tato maska asi poslední dva roky. Jde o masku vyrobenou z velmi jemného plátýnka, do kterého jsou napuštěny účinné zkrášlující látky jednotlivých typů pleti. Masku přiložíte na pleť a necháte účinkovat podle doporučení výrobce a poté ji odstraníte.  Masky tohoto typu bývají ve velké škále podle různých typů pleti.

Hydrogelová maska

Maska, která je z vyrobena z hydrogelu, látce podobné jemnému želé. Do ní jsou vpraveny látky jako je kyselina hyaluronová, aminokyseliny a další. Maska se nanese na pleť a po určené době se sejme, výživné látky se tak vpijí do pokožky. Také tyto masky nám výrobci nabízejí v různých druzích určených pro jednotlivé typy pleti.

Slupovací maska

Maska, která už je na trhu hezkou řádku let a pořád je oblíbená. Maska se prodává v tubě. Po vymáčknutí z tuby se maska podobá klasickému krému nebo gelu. Masku nanesete na tvář a necháte zaschnout cca 20-25 minut. Během této doby maska uschne a vytvoří na pleti souvislý většinou transparentní film, který poté jednoduše sloupnete od brady směrem nahoru. Tento typ masek bývá často určen pro mastnou pleť, protože účinně čistí zanesené póry.
kosmetické přípravky

Bublinková maska

Bublinkové masky se na trhu objevily s boomem korejské kosmetiky. Jedná se o masky, které obsahují kyslíkové bublinky, které napomáhají odstranění odumřelých částeček z pleti. Masku v podobě gelu nanesete na pleť, jemně vmasírujete a podle uvedené doby necháte působit. Během působení se gel promění na bublinky, které vyčistí pleť, poté se maska opláchne. Maska je určená pro pravidelné čištění pleti, ale max. 2krát týdně.  Doporučena je hlavně pro detoxikaci pleti.


Mohlo by se vám také líbit...