Krása

Jak se zbavit strií a jizev?

Jizvy jsou pro nás, hlavně pro ženy (ale i pro muže, abychom byli genderově vyvážení), něco škaredého, obzvlášť strie, což je porušení kůže díky jejího rychlého smrštění či natažení, kdy kůže nestíhá reagovat. Jizva vzniká po mechanickém poškození kůže, například po operaci, popálení, nějaké ráně apod. Jizvy mnoha lidem přijdou nechutné, lidé jsou díky nim se svým tělem nespokojení, je však nutné si uvědomit, že jizvy k našemu tělu patří stejně tak jako končetiny, hlava,…

masáž

Zkrátka je to něco, co k nám už patří a je to naší součástí, proto není špatné jizvy vidět jako důkaz toho, že jsme něco prožili a že jsme to také přežili. Jizvy jsou důkaz toho, jak krásně naše tělo funguje a dokáže nás během pár krátkých chvil vyléčit a snažit se nás „opravit“. Nemůžeme po našem těle chtít, aby nám porušení naší kůže stoprocentně vyléčilo, i když někdy jizva nádherně zmizí. Jak toho tedy docílit? Protože nyní jste zjistili, že docílit tohoto lze.

kůže

1. Promazávání

Hlavním pravidlem je promazávat kůži mastí, která vám místo zvlhčí a bude pro kůži snadné se obnovit a zregenerovat. Vyberte si krém přímo určený na jizvy a namažte si ji. Krém se vstřebá a dodá kůži správné živiny a látky, které urychlí proces zacelení a zesvětlání jizvy. Jizva vám nikdy úplně nezmizí, ale zesvětlá. Stejně tak strie.

2. Masírování

Také masírování oblasti jizvy je velmi důležité. Pokud budete část prokrvovat, podaří se vám místo rychleji obnovit a jizva vám zesvětlá. Tento krok můžete spojit také s předchozím promazáváním. Toto masírování zabírá hlavně na strie, protože kůže si také zvykne na natáhnutí tím, jak ji masírováním natahujete. Pokud chcete předejít striím třeba v době těhotenství, masírujte si kůži na břiše pomocí olejíčků nebo přímo krému na strie, i když je třeba nemáte. Můžete jim tak snadno předejít a budete spokojené.

3. Ochrana

Chraňte své jizvy před sluncem, pokud jsou ještě čerstvé. Vemte si, že se nejedná o silnou kůži a může se tak snadno spálit.

Mohlo by se vám také líbit...