Nezařazené

Za památkami a zážitky do Izraele

Ač je Izrael poměrně malý stát na Blízkém východu, ve svém nitru skrývá bohatství mnoha posvátných míst, po kterých se procházel sám Ježíš Kristus. Kromě toho se jedná o poměrně bezpečnou destinaci, z které si můžete odvést spoustu zážitků i pěkných vzpomínek a to i pokud nejste křesťané. Izrael má totiž co nabídnout všem.
krásný Jeruzalém
Jednoznačným centrem tohoto státu je město Jeruzalém, kde se nachází nejdůležitější památka pro Židy a to Zeď nářků.  Ta je ale často vyhledávána ipoutníky z celého světa, kteří se u ní stejně tak jako Židé modlí s nadějí a vírou vyslyšení svých proseb. Své prosby píší na malé papírky, které následně vkládají do štěrbin Zdi nářků. Neméně je zajímavá i historie této fascinující stavby. Jedná se totiž o poslední dochovanou zeď bývalého chrámu krále Šalamouna. Zeď nářků ale není rozhodně jediná památka, která v Jeruzalémě stojí za vidění. Pokud si uděláte výlet na horu Sión, budete si moci prohlédnout starodávnou hrobku krále Davida, která je rovněž častým poutním cílem.
Zeď nářků
Dalším zajímavým místem, které v okolí Jeruzaléma nalezneme, je židovský hřbitov na Olivové hoře. Název hory je pojmenován podle olivových hájů, které pokrývají její svahy. A proč toto místo rozhodně stojí za navštívení? Kromě toho, že se zdenachází nejstarší a nejrozsáhlejší židovský hřbitov na světě, nabízí toto místo i nádherný rozhled na Jeruzalém a Getsemanskou zahradu, kde se Ježíš zdržoval před svým zatčením a ukřižováním. Zahrada je ale atraktivní i díky velmi starým olivovníkům, jejichž věk se přibližně odhaduje na 1000 až 2000 let.

Pokud se rozhodnete vydat po stopách Ježíše Krista a zároveň jste milovníky přírody a zvláště pak nadšení rybáři, bude se vám líbit i Galilejské jezero obklopené úchvatnou přírodou. To je významné především z historického a náboženského pozadí. Pojí se s ním totiž některé Ježíšovy zázraky a příběhy vyprávěné v Bibli.

Mohlo by se vám také líbit...