Nezařazené

Podnikání a rodina, jde to?


Podnikání a rodina, jak se to rýmuje? Lze to vůbec skloubit? Je otázka, jak to v dané rodině funguje. Podnikání plánuje jeden z manželů, nebo se jedná o podnikání páru. Jsou to mladí lidé, kteří teprve plánují děti, nebo už děti mají. A pokud ano, v jakém jsou věku? Je nutné vzít si úvěr, nebo je zde nějaký investor?

ksichtící se máma

Není to snadné rozhodně snadné a je zde na místě mnohem větší míra zodpovědnosti. Pokud nechcete hazardovat, není vůbec špatné, aby jeden z manželů si udržel standardní práci na smlouvu jako jistotu. Pokud je třeba vzít si úvěr, je třeba si uvědomit obrovská rizika. Vzít si úvěr a nemít v úspěch, celá rodina může být vystavena exekucím. Tomuto značnému nebezpečí je možné předejít prostřednictvím notářského rozdělení majetku. Cena u notáře za tuto službu sice není právě drobná, ale rozhodně je to způsob, jak nebezpečí minimalizovat.

Podnikání určitě představuje i velká rizika pro fungování rodiny jako celku, i na to je třeba myslet. Pokud se nebude dařit, rodina to může odnést po finanční stránce. Na druhou stranu, pokud se dařit bude, je velmi pravděpodobné, že jeden z rodičů, případně oba, pokud je i druhý partner zaangažovaný, nebude mít na rodinu čas. V těchto rodinách jsou vychovávány ty bohaté děti, které sice mají, na co si vzpomenou, ale chybí jim čas strávený s rodiči a ten nezbytný pocit, že někam patří. Nezřídka svou vnitřní zraněnost kompenzují tím, že se chovají jako ti největší borci, nezřídka se sníží k šikaně. Tyto děti jsou velmi ohroženy sociopatologickými jevy. Možná dokonce i více než děti ze sociálně slabých rodin.
mobil ženy

To vše je nutné si uvědomit. Nastolit si modelové situace a nastínit, jak by bylo možné je řešit. Samozřejmě, že život si píše svůj vlastní scénář, ale je určitě důležité, když máte trochu představu o tom, co může nastat a jak byste měli v danou chvíli jednat.


Mohlo by se vám také líbit...