Ekonomika

Když je hluboko do kapsy

Potřeba peněz je pro lidský rod charakteristická. Zatímco jiným živým tvorům jsou peníze lhostejné, lidé je musí stůj co stůj mít. A to proto, že se bez peněz nedá nakupovat a bez nákupů až na vzácné výjimky nemůžeme mít co, co potřebujeme, a to ať už jde o cokoliv.

Peníze si tak musíme vydělat a někdy i našetřit. A až poté díky nim můžeme spokojeně žít.

Ovšem peněz často nebývá dost. Nejednou tyto člověku začnou chybět, a to třeba i v tom nejnevhodnějším okamžiku. A jakmile podobná situace nastane, je nejvyšší čas ji začít řešit. Protože se finanční potíže obvykle samy od sebe nevyřeší a je tomu určitě třeba pomoci.

cizí mince

Takové potíže se obvykle řeší s využitím půjček. Člověk se v těžkých chvílích obrátí na někoho, u koho se dá předpokládat, že by mu mohl pomoci. Obvykle na některou z finančních institucí. A možná, že mu to tu vyjde, že mu tady půjčí.

Ale také to vyjít nemusí. Lehce může dojít i k tomu, že se tu žadatel dozví, že nemá na požadovanou půjčku nárok, protože zkrátka není bonitní, tedy nemá takové kvality, jaké by se zde od něj očekávaly.

A když žadatel neuspěje v jednom finančním ústavu, měl by zkusit štěstí jinde. A měl by to zkoušet tak dlouho, dokud se nedočká, dokud mu někde peníze za vhodných podmínek nepůjčí.

černobílá eura

A jestli nedokonalému žadateli někde půjčí, pak je to u nebankovní společnosti, jíž mu může být přiklepnuta nejlevnější americká hypotéka. Jistě, stane se tak pouze tehdy, když se takový žadatel zaručí dáním nemovitosti do zástavy, je tu nezbytné i to, aby měl budoucí dlužník na zvládání splátek, ale to je vše. Pak už mu tu půjčí, a to i kdyby měl nějaký záznam v registrech dlužníků, exekuci, malé příjmy a další potíže.

A proto mají nebankovní hypotéky na našem trhu nesporně své místo. Protože nebýt jich, měla by to spousta našinců hodně těžké. Zatímco s touto hypotékou se dá zvládnout kdejaká potíž.

Mohlo by se vám také líbit...