Online

Kde si půjčit?

Dokážete si představit, jak byste asi žili, kdybyste neměli peníze? Pokud snad ne, nelitujte toho. Protože představa života bez peněz by byla velice tristní. Pro někoho by takový život znamenal ztrátu téměř všeho prospěšného, co se s moderním životem člověka pojí, a pro mnohé by to znamenalo i vyslovený rozsudek smrti. Bez peněz by se totiž nedalo nic koupit, a kdyby byl člověk odkázán jen na to, co si dokáže zajistit vlastními silami, byl by jednoduše v koncích. Většinu z toho, co nás dnes životem provází, už by neměl, a byl by rád, kdyby se mu podařilo někde sklidit nebo ulovit aspoň něco k jídlu.

bankovky eura

A proto je dobře, že peníze máme. A ještě lepší je, když je máme nejen my jako lidstvo, ale i bezprostředně my jednotlivci. Protože jak společnosti, tak i jednotlivému člověku tyto prokazují skvělou službu. Dá se za ně koupit to, co potřebujeme, a zajišťují nám tedy dostupnost toho, co dokážou vytvořit a nabídnout jiní a co bychom sami nedokázali.

Ovšem skutečnost, že existují peníze, stále ještě není ideálem. I ve společnosti, jež peníze má a používá, jsou i lidé, kterým se jich nedostává. A takoví lidé si pak nežijí nijak valně. Někdy se musí kvůli finanční nezajištěnosti obejít bez toho, jindy bez onoho, někdy jim schází i to, co by jim rozhodně chybět nemělo. A když tito lidé nemají peníze, musí si je aspoň půjčit, aby nějak obstáli.

eura bankovky

Čím hůř na tom ale člověk je, tím méně je pravděpodobné, že nějakou půjčku dostane. Protože půjčky se nejenom poskytují, ale také splácejí. A když má finanční instituce podezření, že někdo nebude schopen vše půjčené vrátit, odmítne mu poskytnout finanční pomoc.

A pak přijde k duhu americká hypotéka, jež je dostupná všem, i těm, kdo nemají skoro co nabídnout. Tady se dá do zástavy nemovitost a člověk si rázem může užívat zde půjčených peněz. Protože nemovitost je jistota. A kdyby nesplácel, může se s ní rozloučit.

Mohlo by se vám také líbit...