Zboží

Jak vybrat správný plot?


Plot nám dává pocit bezpečí, odděluje naší zahradu a dům od okolního světa a vytváří daleko příjemnější prostředí nejen pro vás ale i pro vaše děti. Na výběr je hned z několika druhů plotů a my vám poradíme, jaký se hodí právě k vám.

Pletivový plot

Jedná se o jednu z nejlépe dostupných variant. Bohužel vzhledově se jedná o dost nutný prvek, který se spíše hodí na oplocení velkých zahrad a pozemků. Nevytváří dojem soukromí, jelikož oka pletiva jsou příliš velká. Jejich aplikace však patří mezi nejméně náročné.

Betonový plot

Vytváří dojem plného oddělení pozemku od okolního prostředí, vytváří bezpečné prostředí. Může však vytvářet dojem těsnosti, jestliže se rozhodnete pro vysoké stěny. Další nevýhodou vysokých betonových plotů je snížení slunných ploch, naopak nárůst stinných míst, které mohou působit chladně.

Kovový plot

Tento druh plotu patří k jedné z nejdražších variant, zvláště v případě, že se jedná o plot kovaný kovářem. Tyto ploty mohou být buď celokovové nebo v kombinaci s betonovými či kamennými sloupky. Kovové ploty vypadají velmi honosně, elegantně a je zde možnost kombinovat několik barev, přesto mezi nejpoužívanější patří černá.

železný plot

Dřevěné plotovky

Dnešní dřevěné ploty působí velmi přírodně a elegantně. Jejich nevýhodou je jejich náročná údržba a nízká životnost. Aplikace tohoto plotu je poněkud komplikovanější, než jiné druhy plotů. Dřevo je zapotřebí natřít několika přípravky, aby dřevo nenapadl dřevokazný hmyz nebo nedošlo vlivem počasí k popraskání dřeva, či jiného mechanického poničení.

dřevěný plot

Plastové plotovky

Novodobá obdoba dřevěného plotu. Plastové plotovky nesou vzhled dřeva a jejich životnost je daleko vyšší. Plastové plotovky není potřeba nijak upravovat či o ně pečovat, jelikož nenesou vlastnosti přírodního dřeva. Jedná se o velmi levnou variantu s nespočetným množství barev.

Mohlo by se vám také líbit...