Nezařazené

Jak si poradit s nevyžádanou poštou

Někteří z vás možná dobře znají program Unroll.me, na trhu je v provozu již nějakou dobu, nyní je zpracována podpora i pro OS Android. Po povolení programu k přístupu do e-mailové schránky probíhá vyhodnocování příchozí pošty se zaměřením na automatické maily. Vaším úkolem je pouze programu zadat, co se s touto poštou bude provádět. Máte v zásadě 3 možnosti volby:
Buď je zachováte v původní podobě (volba Keep), čímž jen potvrdíte, že tyto zprávy musí v doručené poště zůstat a vy máte zájem si je číst. Volbu Keep provedete tahem prstu zleva doprava.
černá obálka
Nebo provedete volbu „Unsubscribe“, což je odhlášení od odběru, program tím pádem tyto nevyžádané maily od odesílatelů odhlásí, aby se již více neobjevovaly v doručené poště. Tentokrát potáhnete prstem směrem doleva.

S nevyžádanou poštou se lze vypořádat docela efektivně

Poslední volbou je „Rollup“, což je rolování pošty (prstem směrem nahoru). Tuto poštu program odstraní z doručené pošty a přesune ji do dočasného úložiště. K němu obdržíte jednou za den e-mail s odkazem a tam si zkontrolujete tyto uložené zprávy ještě před tím, než dojde k jejich trvalému smazání.
žíhaný zavináč
Výhodou programu je především snadné určení, o jakou poštu nemáte zájem. Většině z nás dochází do schránek mnoho různých akčních nabídek z e-shopů a jiných obchodů, často jsou otravné a nemáte zrovna tolik času procházet nastavení u každého obchodu zvlášť, aby vám neposílal své newslettery.  V aplikaci Unroll.me to jednoduše provedete během několika vteřin a máte klid. Zásadní je právě ona volba odhlášení, protože aplikace jednoduše jedním tahem prstu odesílatele korektně informuje o odhlášení odběru.
dopisní obálka
Program Unroll.me se zaměřuje speciálně na roboty, kteří odesílají automatické reklamní zprávy, a vy tak velice efektivně určíte, které novinky vás zajímají, a které ne. V současné době je ke stažení z rozhraní Google Play zdarma a podporuje je operační systém Android od verze 5.0. Program je hodnocen velmi kladně, známkou 4,5 z pěti možných ji hodnotilo několik tisíc uživatelů. 

Mohlo by se vám také líbit...