Nezařazené

Chytré telefony jako herní zařízení již mohou mít svou vlastní konzoli

Zajímavé výsledky přinesla statistika způsobu využívání chytrých telefonů. Zájem o chytrá zařízení tohoto typu je obrovský a zdá se, že chytré telefony brzy vytlačí i klasické stolní počítače a notebooky. Stačí pak jen telefon připojit k dokovací stanici s monitorem a periferiemi a máte osobní počítač doslova do každé větší kapsy.
herní konzole
Aby však telefon sloužil k výpočetním úkolům, k vědeckému bádání,
k sebevzdělávání, k získávání informací a k práci na sobě, to je jen jeden z cílů moderního člověka. Lidí, kteří telefon potřebují ryze k těmto účelům, je jen malé procento. Většina, zejména mladé generace, v telefonu vidí spojence pro zábavu. Je to dokonalé herní zařízení. Má to ovšem chybu v tom, že se špatně drží v ruce, tlačítka na displeji nejsou tím pravým ořechovým v zápalu hry, a tak přichází na řadu nový fenomén. Herní konzole s nástavcem pro uchycení chytrého telefonu. Hraním her v uzavřené virtuální aréně s připojením k Internetu tak získá vaše zábava úplně jiný rozměr.
hráč s ovladačem

Chytrý telefon jako herní konzole může být připojen k Internetu

Jedním z takových zajímavých modelů na trhu je Trust GXT 590 BOSI Bluetooth Gamepad. Komunikuje s telefony s integrovaným operačním systémem Android. Na první pohled se jedná o klasickou herní konzoli, která se připojuje k televizi, ale tato má speciální výklopný držák pro telefon. Do držáku lze umístit přístroj o velikosti téměř 7 palců a to je prozatím dostačující pro velké množství dosud vyráběných telefonů.
svítící joystick
Konzoli připojíte k telefonu skrze rozhraní Bluetooth a samotná konzole je vybavena interní baterií, která zajistí nepřetržitý provoz zařízení po dobu 30 hodin. Uspokojí tedy i ty náročné gamblery. K dispozici je sada 13 tlačítek a dva joysticky, které slouží jako tlakové analogové spínače, a nechybí ani klasický křížový D-Pad. Pochopitelně tu jsou tlačítka Start, Home, Back a konzole pracuje v režimech X-Input nebo Direct imput.
Cenově vychází model BOSI na zhruba 1300 korun a za o něco slabší model NOMAD zaplatíte přibližně 800 korun.

Mohlo by se vám také líbit...