Byznys

Co vás může potkat při sestavování či demontáži nábytku


Víte, že stěhovací firmy vám na požádání zajistí v Praze montáž nábytku, a to i tehdy, zůstáváte-li doma a nikam se nestěhujete? Každý totiž nemá takové možnosti a schopnosti smontovat to, co si objedná v obchodech. Dříve to měli lidé snazší, zašli k truhláři s jistou představou, jak by měl vypadat nábytek v obývacím pokoji, v ložnici, v kuchyni a kdekoli jinde. Truhlář nabídl zakázkovou výrobu podle vzorkovníku a zhotovený nábytek byl dopraven k zákazníkovi vcelku. Výjimečně byly některé kusy demontovatelné, a ty sestavoval truhlář většinou na místě, takže lidé v podstatě vůbec nepotřebovali mít kvůli nábytku nějaké nářadí.

obývací pokoj

Dnes po zakoupení běžného nábytkářského sortimentu obdržíte hromadu kartonových krabic, návod k sestavení, případně imbus klíč či podobný montážní prvek a musíte se s tím nějak poprat sami. Anebo nemusíte, pokud vám s tím někdo pomůže.

Stěhovací firmy se v současné době přizpůsobily poptávce na trhu a zařadily montáž nábytku do svého běžného pracovního režimu. Podstatnou výhodou je, že jsou pojištění na velmi vysoké částky, takže si mohou dovolit pustit se i do složitějších sestav, jako jsou kompletní kuchyně nebo vestavěné skříně montované na míru. Stěhování ovšem není podmínkou, nechat smontovat nábytek lze i v situaci, kdy jste zavaleni hromadou desek a krabic, návod vypadá jako egyptské hieroglyfy a vy nad tím stojíte a přemýšlíte, zda vůbec tu skládačku dáte dohromady.

zařízený pokoj nábytkem

Vyžádat si montáž nábytku lze i tehdy, nejste-li dostatečně fyzicky zdatní, jsou lidé, kteří by si se sestavením teoreticky poradili, ale jednotlivé kusy desek jsou velmi těžké, nemáte u sebe žádného pomocníka a nejste na manuální práci zvyklí. Toto jsou např. případy osob, které pracují v kanceláři, umělců, lékařů a kohokoli dalšího, kdo se živí jinak, než jako zruční řemeslníci.

Mohlo by se vám také líbit...