Avakin life 3D virtuální svět, kde lze potkat hráče z celého světa

Stojí za ní úspěšná společnost Lockwood Publishing Ltd, která ji uvedla na trh už koncem roku 2013. Jak už název napovídá jde o sociální hru, nutno podotknout, že velice zdařilou s pravidelně aktualizovanými a doplňovanými lokacemi. Základem je vytvoření si vlastního avatara, který má 3 před nastavitelné podoby, a vy jednoduše můžete mezi nimi přepínat ať už chcete být mužem nebo ženou. Libovolně lze měnit vzhled postavy, dokupovat pózy a kratší taneční sekvence.
Pláž a moře
Svoji postavu můžete kdykoliv změnit, k dispozici je přehledně řazený obchod s vizážovými prvky, jako je výběr očí, jejichž barvu lze libovolně navolit velikost, tvar a samozřejmě tvar úst, obočí, vousů, obličeje, ale i libovolně navolit pigment pokožky. Nabídka oblečení nabízí tisíce různých položek, a lze si tu za menší či větší poplatek v herní Avacoin měně vybrat téměř cokoliv.
Prostředí se nabízí hned několik. Prvním jsou social spots, což jsou lokace, do kterých může vstoupit, běhat, procházet se, tančit nebo interaktovat s ostatními každý. Přes chat se lze bavit buď v soukromém nebo veřejném módu. Druhým je jobs neboli pracovní prostředí. Je to zkratka do veřejných lokací, v kterých lze vydělávat peníze směnitelné na Avacoiny. Třetím místem jsou games neboli hry. Tady pokud se daří, si lze vydělat o poznání vyšší částky.
Nabízí se neustále se vyvíjející prostředí pod názvem Apartments v podobě domů a bytů a jejich blízkého okolí, ale rovněž vlaku, lodí a letadel, které si lze oproti cenám za oblečení a doplňky pořídit velice levně. Na výběr jsou exotická místa jako je domek v moři na Maledivách, plovoucí vila v Dubaji nebo vlastní ostrov na Havaj, ale nechybí ani dům v egyptské pyramidě, byt v Paříži nebo domek při kanále v Benátkách. Pokud toužíte po naprosto netradičním bydlení, pak se nabízí právě zmíněné lodě, letadla a vlaky. Ve všech těchto prostorech je možné kupovat a přetvářet své bytové podmínky, a to nejen nákupem nábytku, ale také vymalováním zdí nebo položením nové dlažby či koberce.
Avatar žena pes
Aby časem neomrzela, tvůrci pravidelně obnovují nabídku apartmentů i prostředí sloužících primárně pro setkávání, kde přidávají herní prvky v době svátků jako je hledání postav napříč všemi místy. Jak název napovídá velkým plusem je, skutečnost že se zde můžete setkat s hráči z různých kontinentů mluvící mnoha světovými jazyky.