Auto

Auto na prodej

Každé auto jednou dojede na svůj poslední kilometr. Už ho majitel dál nechce, je přespočetné, nebo staré. Co s takovým vozem udělat? Samozřejmě, že prodat. Pokud tedy ještě drží, alespoň trochu po hromadě, má STK a je provozuschopné. Pokud ne, tak šup s ním do lisu.

Vše se dá prodat

Věnujme se autům, která jsou ještě v solidním stavu. Když nastane jejich čas a musí jít do světa, můžete se obrátit na nějaký autobazar. Pokud je auto v opravdu dobrém stavu a vy neskrýváte nějakou důležitou informaci o technickém stavu, obraťte se na menší autobazary. Ty velké, řetězcové vám zpravidla nabídnou o něco menší částku.

Pokud chcete ale získat opravdu nejvíce, prodejte si automobil sám. Začněte jeho přípravou k prodeji a pak si vydejte inzerát.

Na internetu naleznete inzertní servery, které se věnují veškerému zboží. Nejsou špatné a nedá se ani říci, že by v segmentu osobních automobilů, byly nějak neúspěšné. Nic méně je vhodnější vsadit na specializované inzertní weby, které se věnují pouze a jen automobilům. Mají také vysokou návštěvnost a jejich návštěvnost je přesně zaměřená na obchod s ojetými auty.

Elektriky se prodávají hůře

Inzerát si nejlépe napište někde v textovém editoru. Pracujte s ním, a vylaďte si ho. Měl by obsahovat všechny důležité aspekty. To znamená identifikaci vozu, jeho stáří, počet najetých kilometrů, stav pneumatik, vybavení auta mimo základní výbavu. Například klimatizace, tažné zařízení a podobně. Uveďte cenu a odpusťte si dovědět, sleva možná, nebo něco takového. Přímo to vyzývá různé zkoušeče, nabídnout vám třetinu ceny a zkusit být neodbytný. Až budete s inzerátem spokojený, překopírujte jej do příslušného políčka v redakci inzerátu. Určitě vás server vyzve k zadání ještě několika dalších údajů.

Nebuďte překvapený, že první kdo se vám ozve, budou nějací obchodníci, zřejmě s autobazarů. Oni to také budou na vás zkoušet, navíc jsou v obchodování zvyklí na nátlakové jednání. Nechte si je v záloze a raději čekejte na skutečného zájemce, který auto chce pro sebe a ne pro zisk z dalšího prodeje.

Mohlo by se vám také líbit...