Zboží

Požitek z čisté vody

Každé koupaliště, každá aquapark, ale i váš bazén na zahradě se neobejde bez chemie, která pomáhá, aby voda byla průzračně čistá a přitom i hygienicky nezávadná. Není to tak jednoduché, jak se může zdát, o čemž by vás ujistila nejedna žena, která si z aquaparku odnese vaginální mykózu, která je způsobená obsahem chlóru ve vodě, který narušuje přirozené pH.

Chlór je dezinfekčním prostředkem, který se používá i v pitné vodě. Pro člověka škodlivý není, ale může ublížit akvarijním rybičkám, což vám potvrdí nejeden akvarista a ani na zalévaní pokojových rostlin není voda přímo z kohoutku ideální. Chlór ale z vody postupně vyprchá a to je ten důvod, proč se radí, abyste nechali vodu před zaléváním rostlin odstát, ideálně do druhého dne.

bazén

Kryté bazény mají oproti těm venkovním velkou výhodu, nesvítí do nich přímé slunce a tak u nich nedochází k tak velkým problémům a růstem řas, jako u těch venkovních, zvláště u těch na soukromých zahradách, které nebudou mít tak dokonalé filtrační zařízení jako ty veřejná koupaliště.

Chemii do bazénu Chlorito musíme kupovat a je dobré ji kupovat od firmy, která se zabývá bazény komplexně, jako je třeba firma Chlorito. Nabízí jak bazénová čerpadla, fólie, chemii do vody, filtrace, ale třeba i sůl, pokud se rozhodnete udělat si bazén se slanou vodou. Pomohou vám i s podvodním osvětlením vašeho bazénu a můžete si dokonce u nich pořídit i zahradní nábytek. Ale nejpodstatnějšími produkty, které nabízejí, jsou právě ty okolo bazénů.

bazén

Chcete-li si užívat vlastního bazénu, musíte se starat o kvalitu vody, protože napuštění bazénu, pokud ji neberete někde z řeky či potoku, což je málo pravděpodobné, tak vás jedno napuštění bazénu bude stát nemalou částku. Bazén se dá ale zazimovat a vodu udržovat v čistotě, takže ji nemusíte několik let vyměňovat, jen dolejete, co se v létě vypaří.

Mohlo by se vám také líbit...