Nezařazené

Používejte pouze kvalitu

Na českých silnicích sice není situace tak strašná jako třeba v Polsku nebo dokonce v některých asijských zemích, ale také se nejedná o žádnou růžovou zahradu. Mnoho českých řidičů je poměrně neukázněných, což dost znesnadňuje pohyb po našich vozovkách. Navíc nejsou naše cesty známé příliš vysokou kvalitou, což se nejen negativním způsobem projevuje na životnosti vozidel, ale rovněž také na bezpečnosti. I proto byste měli dodržovat veškeré bezpečnostní zásady a nařízení jako jsou zapnutý pás, plně vybavená lékárnička nebo používání kvalitních autožárovek.
stříbrný sporťák
Co se týče žárovek do auta, jedná se řidiči o často opomíjenou položku, na které mnozí navíc chtějí ušetřit. Proto raději používají méně kvalitní, ale mnohem levnější žárovky čínské provenience. To však není ten nejlepší nápad, který člověka může napadnout. Tento typ osvětlení totiž má mnohem nižší životnost než značkové výrobky, a navíc obvykle disponuje i daleko horší svítivosti, což se projevuje hlavně v noci nebo hustých mlhách. Pokud nechcete zbytečně riskovat život svůj ani životy svých spolujezdců, nepoužívejte čínské šunty a raději si připlaťte za kvalitu. Ta může mít například formu autožárovek Osram. Ty jsou nejen velmi spolehlivé, ale mají také daleko lepší svítivost.
černé audi

Výměna

Výměna žárovek Osram není vůbec složitá. Dokonce tento úkon můžete provést i na parkovišti nebo v odstavném pruhu. Alespoň u většiny dnešních vozidel. U některých značek je ovšem nutné manipulovat s karosérii, což je práce pro profesionály ze specializovaného servisu. Obecně ale jde autožárovka vyměnit stejným způsobem jako ta klasická. Stačí odmontovat světlomet, vyměnit žárovku a světlomet zase dát do původního stavu. V případě, že bude výměna probíhat těsně po jízdě a měněná žárovka bude horká, použijte rukavice, abyste se zbytečně nepopálili. Celý proces trvá jen několik málo minut.

Mohlo by se vám také líbit...