Honda CB500X 2019

Celkový vzhled
Hned na první pohled si všimnete přední části, která působí, že je celkem dost vysoko. Tomuto tvaru přispívají tlumiče s 4,1 cm teleskopickou vidlicí. Díky těmto úpravám dosáhnete lepšího odpružení, takže jízda na tomto stroji je pohodlnější a nedostáváte velké otřesy do svých rukou. Navíc se dají různě nastavovat, takže se každý jednotlivý uživatel najde pro své využití optimální úroveň. Po přistoupení z boku spatříte robustný vzhled. Větší část motoru není ničím zakrytá a odhaluje tak své kouzlo.
Honda Cb500
Není to jen tak pro nic za nic, protože motorku můžete vytáhnout na dlouhé a kostrbaté dobrodružství. I kola se dočkali zvětšení, a proto teď mají devatenáct palců. To všechno způsobilo, že je sedadlo 83 cm od země. Vzadu zaznamenáte světlo, jenž má uvnitř LED diody. Tato technologie je použita na celé motorce. Přispívá i snížení spotřeby elektrické energie. Samostatným tématem je i výfuk, který má oválný tvar se dvěma otvory.
Motor a technika
Pro již zmíněné cestování nepříznivými podmínkami potřebujete dostatečně výkonný a pružný motor. S tím úzce souvisí spotřeba, jenž se zde při běžném užívání vyšplhá na slušných a průměrných 3,5 l. Když si to propočítáte s kapacitou nádrže na necelých 18 l, tak jednoduše dojdete k výsledku dojezdu 500 km.
Honda Cmx500
Ale nyní už zpět k pohonné jednotce. Má objem 471 cm3 a je chlazený kapalinou. Jeho výkon dosahuje až na 35kW. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dostačující točivý moment. K takovému motoru je i speciální spojka, jenž výrazně zlehčuje řazení. Motocykl má přehledný LCD displej. Ukáže Vám všechny potřebné údaje při řízení včetně aktuálně zařazeného stupně. Novým přírůstkem je také signalizace nouzového brždění. Při kritické situaci, kdy náhle začnete prudce brzdit systém rozpozná, že se něco děje a zapne všechny výstražná světla. To umožní ostatním řidičům rychleji zaregistrovat, že se něco děje.